Лапароскопічна пластика пахової грижі (ТАРР)
Пахова грижа — це патологія, яка характеризується випинанням внутрішніх органів через ослаблені тканини пахового каналу. У клініці MaKi-med лікарі пропонують пацієнтам швидке та ефективне вирішення цієї проблеми. Одним із методів лікування, який використовують наші хірурги, є лапароскопічна пластика пахової грижі за методикою TAPP. Це малоінвазивна операція, під час якої патологію видаляють, органи повертаються на місце, а відновлення тканин здійснюють за допомогою встановлення сітчастого імплантату. Такий підхід дає змогу знизити больові відчуття після операції та прискорити процес відновлення, забезпечуючи при цьому мінімальний ризик ускладнень і рецидиву.
Провідні хірурги вищої категорії
Лисенко Віктор та Крестянов Микола
Чому варто робити лапароскопію пахової грижі за методикою ТАРР?
Малоінвазивна операція з низькою травматичністю
Ефективне зміцнення структури черевної стінки
Мінімальні больові відчуття після процедури
Швидкий період відновлення
Відсутність помітних шрамів
Низька ймовірність повторної появи грижі
Дізнайтеся більше про лапароскопічне видалення пахової грижі за методикою ТАРР
Лапароскопічне видалення пахової грижі за методикою ТАРР — це хірургічний підхід, який дає змогу за мінімальної травматизації тканин досягти високої ефективності в лікуванні патології. Під час операції виконуються такі дії:
- Хірург робить кілька маленьких проколів.
- Через проколи в черевну порожнину вводяться лапароскопічні інструменти та камера.
- На монітор виводиться зображення операційного поля.
- Органи, які були залучені в грижовий мішок, повертаються у своє анатомічне положення.
- Синтетична сітка (імплант) укладається в пре-перитонеальний простір над дефектом.
- Хірург видаляє інструменти з черевної порожнини та накладає шви на розрізи.
Завдяки низькій травматичності лапароскопічної пластики пахової грижі, через кілька днів після процедури хворого виписують зі стаціонару.
Показання та протипоказання до проведення пластики пахової грижі
- Сильний біль і дискомфорт у ділянці патології
- Порушення в роботі серцево-судинної системи
- Збільшення випинання в розмірі
- Хронічні хвороби легень
- Ризик защемлення пахової грижі
- Проблеми зі згортанням крові
- Повторна поява випинання після відкритої операції
- Наявність активних інфекційних процесів в організмі
- Сильний біль і дискомфорт у ділянці патології
- Збільшення випинання в розмірі
- Ризик защемлення пахової грижі
- Повторна поява випинання після відкритої операції
- Порушення в роботі серцево-судинної системи
- Хронічні хвороби легень
- Проблеми зі згортанням крові
- Наявність активних інфекційних процесів в організмі
Підготовка до лапароскопічної пластики пахової грижі (ТАРР)
Підготовку до лапароскопічної пластики ТАРР слід почати з консультації хірурга. Під час первинного огляду він збере анамнез, оцінить ступінь розвитку патології, а також уточнить наявність супутніх захворювань. Потім пацієнту потрібно пройти комплексне обстеження, яке включає:
- Клінічні аналізи: коагулограма, аналіз сечі, тести на інфекції, загальний і біохімічний аналіз крові.
- Інструментальні дослідження: УЗД органів черевної порожнини, ЕКГ, рентген грудної клітки, фіброгастроскопія (ФГДС), колоноскопія.
Ці дослідження допомагають переконатися, що у пацієнта немає протипоказань для проведення операції.
Перед лапароскопічною пластикою потрібно дотримуватися таких рекомендацій для підготовки до процедури:
- Перервати вживання деяких медикаментів, особливо антикоагулянтів і препаратів, що впливають на згортання крові.
- Утриматися від куріння і вживання алкоголю за кілька тижнів до операції.
- Перейти на здорове харчування, виключаючи шкідливі страви та газовані напої.
За 8-12 годин до лапароскопічної пластики рекомендується не вживати їжу для запобігання ризику аспірації під час анестезії. Відмовитися від приймання рідини потрібно за 3-4 години до процедури.
Чому варто робити лапароскопію (ТАРР) пахової грижі в MaKi-med?
Великий досвід
Хірурги центру MaKi-med — це лікарі вищої кваліфікаційної категорії з 35-річним практичним досвідом. Вони регулярно беруть участь у міжнародних конференціях і семінарах, щоб залишатися в курсі останніх досягнень медицини і застосовувати на практиці інноваційні методи лікування.
Комплексний підхід
У хірургічній клініці MaKi-med лапароскопічна пластика пахової грижі (ТАРР) — це комплекс дій, спрямованих на ефективний результат і безпеку пацієнта. Перед початком лікування ми проводимо консультацію, вивчаємо історію хвороби та проводимо обстеження. Після цього пацієнт здає необхідні аналізи, і якщо всі показники в нормі, приступаємо до операції.
Інформаційна підтримка
Після лапароскопічної пластики пахової грижі (ТАРР) пацієнти нашої клініки отримують повну інформаційну підтримку. Ми даємо детальні рекомендації щодо харчування та дієти, фізичної активності та моніторингу стану здоров'я. Лікарі MaKi-med завжди готові відповісти на запитання пацієнта та надати допомогу на кожному етапі реабілітації.
Світові стандарти
У MaKi-med суворо дотримуються світових стандартів у проведенні хірургічних операцій з видалення гриж. Використання сучасного обладнання, перевірених методик і міжнародних протоколів дає змогу досягати відмінних результатів у лікуванні патології, а також мінімізувати ризики ускладнень і рецидивів.
Часті питання
Як відбувається видалення пахової грижі (лапароскопія)?
Лапароскопічна операція на паховій грижі у чоловіків і жінок — це малоінвазивний хірургічний метод лікування патології, який проводять через кілька маленьких проколів у ділянці живота. В один із розрізів вводять лапароскоп — прилад із відеокамерою на кінці, який дає змогу хірургу бачити оперовану ділянку на моніторі. Через інші проколи вводяться хірургічні інструменти, за допомогою яких грижовий мішок видаляють, а органи повертаються на своє анатомічне місце. Для зміцнення черевної стінки використовується спеціальний сітчастий імплант.
Чим відрізняється лапароскопічне видалення пахової грижі від звичайного?
Лапароскопічна пластика здійснюється через маленькі проколи в черевній стінці, розміром до 1,5 см, через які вводяться спеціалізовані хірургічні інструменти. Для проведення класичної відкритої операції хірург робить розріз м'яких тканин від 10 до 15 см, щоб отримати доступ до грижового мішка.
Пластика пахової грижі у жінок: які побічні ефекти?
Після лапароскопічної пластики пахової грижі більшість пацієнтів відновлюються досить швидко. Побічні ефекти найчастіше виникають через неправильне дотримання рекомендацій щодо реабілітації. Серед можливих ускладнень у жінок зустрічаються набряки, розходження швів, кровотечі, інфекції, запальні процеси, порушення функцій кишківника і сечового міхура. Також у деяких випадках (не більше 5%) може виникнути рецидив патології.
Які потрібно здати аналізи перед лапароскопією пахової грижі?
Перед лапароскопічною операцією з видалення пахової грижі потрібно здати загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, тест на згортання крові та інфекційні захворювання. Також пацієнту потрібно зробити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, ЕКГ, рентген грудної клітки, фіброгастроскопію (ФГДС) і колоноскопію. За необхідності може бути призначена додаткова апаратна діагностика, така як КТ/МРТ, якщо для цього є медичні показання.
Зробіть крок до здорового тіла разом з нами
Зв'язатися з нами
Будь ласка, залиште свої контактні дані та ми вам зателефонуємо протягом 15 хвилин.
Реабілітація після лапароскопічної пластики пахової грижі (ТАРР)
Лапароскопічна пластика - це малоінвазивна операція, тому період відновлення проходить набагато комфортніше і набагато швидше. Після хірургічного втручання пацієнта переводять у стаціонар на 2-3 дні для моніторингу його стану. Біль, набряк, свербіж і синці навколо швів є типовими післяопераційними симптомами і можуть тривати до двох тижнів.
Протягом усього реабілітаційного періоду після лапароскопічної пластики, для попередження ускладнень і рецидиву патології, пацієнту слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Міняти пов'язки й обробляти оперовану зону.
- Приймати прописані лікарем медикаментозні препарати та вітамінні комплекси.
- Споживати їжу, багату на клітковину, для профілактики закрепів, які можуть посилювати больові відчуття.
- Виключити шкідливу їжу, щоб знизити навантаження на травну систему.
- Обмежити фізичну активність і виключити підйом важких предметів.
Також після лапароскопічної операції важливо регулярно відвідувати лікаря для планового огляду, під час якого він контролює процес загоєння і може своєчасно виявити можливі ускладнення.