Видалення пупкової грижі
Пупкова грижа — це випинання внутрішніх органів через пупкове кільце, що призводить до їх виходу за межі черевної порожнини. Хірурги клініки MaKi-med допомагають пацієнтам швидко й ефективно позбутися цієї патології. Звертаючись до нас, ви отримуєте повний комплекс послуг, починаючи з діагностики захворювання і його лікування, і закінчуючи наглядом і супроводом під час реабілітаційного періоду.
Провідні хірурги вищої категорії
Крестянов Микола та Лисенко Віктор
Причини появи пупкової грижі
Надмірні фізичні навантаження
Регулярні закрепи
Зайва вага
Ослаблені м'язи живота
Порушення сполучної тканини
Пошкодження в ділянці живота
Як відбувається видалення пупкової грижі?
Операція на пуповій грижі проводиться лапароскопічним методом. У процесі герніопластики виконуються такі дії:
- Обробка області хірургічного втручання антисептиками.
- Створення проколів біля пупка для введення ендоскопічного обладнання.
- Інсуфляція вуглекислого газу для розширення черевної порожнини та поліпшення видимості.
- Розміщення додаткових портів для введення хірургічних інструментів.
- Повернення вмісту мішка пупкової грижі в черевну порожнину і його від'єднання від черевної стінки.
- За необхідності зміцнення стінки за допомогою сітки.
- Накладання швів і післяопераційної пов'язки.
Зазвичай лапароскопічна герніопластика пупкової грижі займає від 30 до 120 хвилин. Після завершення процедури пацієнт переводиться в стаціонар для подальшого спостереження і відновлення.
Традиційна відкрита операція з видалення пупкової грижі складається з таких етапів:
- Введення анестезії та обробка операційної зони антисептичними засобами.
- Виконання хірургічних розрізів для доступу до грижового мішка.
- Вправлення пупкової грижі, а також видалення уражених тканин (у разі затиснення).
- Зміцнення стінки черевної порожнини за допомогою сітки.
- Накладання швів і післяопераційної пов'язки.
Для невеликих гриж, розміром менше двох сантиметрів, сітки найчастіше не використовують, оскільки черевна стінка не потребує додаткового зміцнення.
Показання та протипоказання до операції з видалення пупкової грижі
- Затиснення або розрив патології
- Серцево-судинні захворювання
- Пупова грижа болить як в розслабленому стані, так і під час навантажень на м'язи живота
- Цукровий діабет
- Сильне випинання грижового мішка
- Інфекційні захворювання
- Виразки або ерозії шкіри над грижовим дефектом
- Онкологія
- Затиснення або розрив патології
- Пупова грижа болить як в розслабленому стані, так і під час навантажень на м'язи живота
- Сильне випинання грижового мішка
- Виразки або ерозії шкіри над грижовим дефектом
- Серцево-судинні захворювання
- Цукровий діабет
- Інфекційні захворювання
- Онкологія
Як підготуватися до видалення пупкової грижі?
У багатьох пацієнтів з пупковою грижею виникає питання, що робити далі і як впоратися з патологією. Насамперед потрібно записатися на консультацію до хірурга. Під час первинного огляду лікар проводить опитування пацієнта і збирає анамнез.
Потім він виконує пальпацію передньої стінки живота для визначення місця і розміру грижового випинання. Для додаткової діагностики використовують такі інструментальні методи:
- Рентгенологічні дослідження — дають змогу оцінити рухливість органів і стан шлунково-кишкового тракту.
- Ендоскопічне дослідження — використовується для диференціації пухлин травного тракту і діагностики інших можливих захворювань, що сприяють формуванню грижі.
- Ультразвукова діагностика — дає змогу вивчити грижовий мішок, виявити спайки і визначити, які органи залучені в патологічний процес.
Також лікар призначає загальноклінічні, а також біохімічні аналізи крові та сечі для оцінки загального стану здоров'я пацієнта.
Перед операцією з видалення пупкової грижі важливо скоригувати спосіб життя. Зазвичай хірургічне втручання планується заздалегідь, тому в пацієнта є достатньо часу для адаптації організму до процедури. Нижче наведено основні рекомендації для підготовки до видалення патології:
- Відмовитися від алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок.
- Перейти на легкий раціон, виключити важку і жирну їжу, збільшити споживання свіжих овочів і кисломолочних продуктів.
- Припинити прийом препаратів, що розріджують кров.
- Почати прийом вітамінів для зміцнення імунітету.
- Носити компресійну білизну для мінімізації ризику тромбозу.
Увечері перед хірургічним втручанням і в день операції слід повністю утримуватися від прийому їжі. Від вживання води потрібно відмовитися за 3-4 години до процедури. Перед поїздкою в клініку рекомендується прийняти гігієнічний душ без використання косметичних засобів.
Чому варто обрати MaKi-med для видалення пупкової грижі?
Великий досвід
Хірурги та лікарі клініки MaKi-med — професіонали з 35-річним досвідом в лікуванні пупкових гриж. Вони постійно вдосконалюють свої знання і навички, а також використовують новітні методики і технології в боротьбі з патологією.
Комплексний підхід
У MaKi-med з кожним пацієнтом працює ціла команда лікарів, яка комплексно підходить до діагностики та лікування патології. Це дає змогу обрати найбільш ефективні та безпечні методи видалення пупкової грижі.
Інформаційна підтримка
Пацієнти клініки отримують підтримку на кожному етапі лікування. Лікарі надають повну інформацію про стан здоров'я пацієнта, пояснюють, як відбуватиметься лікування, дають рекомендації щодо підготовки до операції та розповідають, як уникнути ускладнень у відновлювальний період.
Світові стандарти
У MaKi-med суворо дотримуються світових стандартів у проведенні хірургічних операцій з видалення гриж. Використання сучасного обладнання, перевірених методик і міжнародних протоколів дає змогу досягати відмінних результатів у лікуванні патології та мінімізувати ризики ускладнень.
Часті питання
Чи може з'явиться пупкова грижа після операції?
Так, пупкова грижа у дорослих і дітей може повторно з'явитися після операції з її видалення. Це може статися, якщо після хірургічного втручання не дотримуються рекомендацій лікаря щодо обмеження фізичної активності. Різкі рухи або підняття важких предметів можуть сприяти рецидиву, тому що оперована ділянка ще не достатньо загоїлася і зміцнилася.
Які симптоми у пупкової грижі?
Основна ознака пупкової грижі — це випинання в ділянці пупка, яке має округлу або овальну форму. На початку воно може з'являтися тільки при напруженні м'язів. Додатково можуть виникати й такі симптоми, як диспептичні розлади, болі в животі, а також закрепи. Чим небезпечна пупова грижа, так це тим, що може виникнути її защемлення. У такому разі пацієнт відчуває гострий біль, спостерігається нудота і часта блювота, у калових масах може бути присутня кров, а шкіра в ділянці патології змінює колір.
Ви робите видалення пупкової грижі лазером?
У клініці MaKi-med видалення пупкової грижі проводиться з використанням лапароскопічного методу або традиційної відкритої операції. Метод підбирається залежно від конкретних медичних показань, стану здоров'я пацієнта і рівня розвитку патології.
Скільки коштує видалення пупкової грижі?
Вартість операції з видалення пупкової грижі може варіюватися залежно від різних чинників. Насамперед вона залежить від стадії захворювання, розміру грижі, а також від загального стану здоров'я пацієнта. Точна ціна операції визначається після діагностики та консультації з хірургом.
Що таке лапароскопія пупкової грижі?
Лапароскопія пупкової грижі у дорослих і дітей — це сучасний, малоінвазивний спосіб лікування цієї патології. Усі хірургічні маніпуляції проводяться через кілька маленьких проколів у черевній порожнині. Під час процедури хірург використовує лапароскоп — тонку трубку з камерою на кінці, яку вводять в один із розрізів для відображення оперованої ділянки на моніторі. Через інші розрізи вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими лікар повертає органи в їхнє анатомічне положення і зміцнює черевну стінку.
Зробіть крок до здорового тіла разом з нами
Зв'язатися з нами
Будь ласка, залиште свої контактні дані та ми вам зателефонуємо протягом 15 хвилин.
Відновлення після герніопластики (видалення) пупкової грижі
Після видалення пупкової грижі пацієнта переводять на 2-3 дні в стаціонар для спостереження за його станом. Загальне погіршення самопочуття, болі, набряки, свербіж і синці навколо швів — це звичайні післяопераційні симптоми, які можуть зберігатися до двох тижнів.
Щоб відновлювальний період пройшов без ускладнень, слід дотримуватися таких основних рекомендацій:
- Приймати знеболювальні препарати за призначенням лікаря для зняття болю і дискомфорту.
- Щодня міняти пов'язки й обробляти оперовану ділянку.
- Вживати достатню кількість рідини та їжі, багатої на клітковину, для запобігання закрепам, які можуть посилювати больові відчуття.
- Відмовитися від жирної їжі, щоб знизити навантаження на травну систему.
- Не приймати душ протягом 2 днів після операції, а ванну — протягом 2 тижнів після хірургічного втручання.
- Обмежити заняття спортом і не підіймати тяжкості понад чотири кілограми протягом 6-8 тижнів після процедури.
Протягом відновного періоду рекомендується помірна фізична активність у вигляді коротких піших прогулянок. Їх тривалість має збільшуватися в міру поліпшення самопочуття пацієнта.