Балонування шлунка (встановлення внутрішньошлункового балона)
Клініка MaKi-med — це баріатричний центр із сучасним медичним обладнанням, де працює команда висококваліфікованих лікарів. Тут щодня проводяться операції зі зменшення шлунка, і одна з них це балонування. MaKi-med пропонує повний комплекс послуг, включаючи консультації, діагностику, лікування та подальшу реабілітацію. У клініці створено всі умови для того, щоб клієнти могли комфортно й ефективно позбутися зайвої ваги та почати нове життя.
Провідні хірурги вищої категорії
Крестянов Микола та Лисенко Віктор
Які переваги встановлення балона в шлунок?
Швидка і неінвазивна процедура
Скорочення часу перебування в стаціонарі
Мінімальні побічні ефекти
Ефективне зниження ваги
Поліпшення стану здоров'я
Формування здорових звичок
Дізнайтеся докладніше про внутрішньошлунковий балон
Багатьох пацієнтів, які страждають від зайвої ваги, цікавить питання, що таке балонування шлунка. Це один з ендоскопічних методів баріатричної хірургії, спрямований на боротьбу з ожирінням. Під час процедури в шлунок вводиться балон із медичного силікону, який потім заповнюється сольовим розчином.
Наповнена куля займає в шлунку досить багато місця, що дає змогу пацієнту швидко відчути насичення при вживанні меншої кількості їжі.
Процес балонування шлунка займає близько 30 хвилин і складається з таких етапів:
- Пацієнту вводять наркоз, і він перебуває під наглядом анестезіолога.
- Хірург використовує ендоскоп для огляду шлунка і стравоходу.
- Балон вводиться в шлунок через ендоскоп у складеному стані.
- Після розміщення куля заповнюється спеціальним сольовим розчином.
Через пів року внутрішньошлунковий балон для схуднення необхідно або замінити, або видалити, оскільки його матеріал піддається зносу під впливом агресивного середовища шлунка. Протягом цього часу пацієнти зазвичай втрачають до 30% надмірної ваги, формуючи водночас нові та здорові харчові звички.
Показання та протипоказання до встановлення внутрішньошлункового балона
- Неефективність стандартних методів зниження ваги
- Гастроінтестинальні порушення
- Високий індекс маси тіла (від 30 до 50 кг/м2)
- Перенесені раніше операції на шлунку
- Підготовка до баріатричної операції
- Прийом антикоагулянтів, стероїдних і нестероїдних протизапальних препаратів
- Відсутність можливості для хірургічного втручання
- Психічні розлади, наркотична та алкогольна залежність
- Неефективність стандартних методів зниження ваги
- Високий індекс маси тіла (від 30 до 50 кг/м2)
- Підготовка до баріатричної операції
- Відсутність можливості для хірургічного втручання
- Гастроінтестинальні порушення
- Перенесені раніше операції на шлунку
- Прийом антикоагулянтів, стероїдних і нестероїдних протизапальних препаратів
- Психічні розлади, наркотична та алкогольна залежність
Дізнайтеся ціну на встановлення внутрішньошлункового балона в Києві
Ціна встановлення внутрішньошлункового балона в Києві розраховується індивідуально і залежить від індекс маси тіла.
вага (кг) / зріст (м)² (*зріст потрібно перевести в метри)
Підготовка до балонування шлунка
Підготовка до балонування шлунка починається з консультації хірурга. Лікар збирає анамнез, вивчає історію хвороби та її розвитку, а також оцінює, чи підходить цей метод лікування пацієнту.
Потім, щоб виключити протипоказання, він направляє пацієнта на комплексне обстеження, яке включає:
- Клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові, коагулограму, аналіз на визначення групи крові та резус фактора.
- Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини і нирок, фіброгастродуоденоскопію (ФГДС), електрокардіограму (ЕКГ).
- Консультацію у терапевта.
Якщо протипоказань немає, хірург призначає дату маніпуляції зі встановлення внутрішньошлункового балона. В обов'язковий етап підготовки входить дотримання дієти. Раціон пацієнта має бути багатим на білки, містити невелику кількість вуглеводів, а також включати помірну кількість рідини. Важливо зменшити розмір порцій і утриматися від прийому їжі перед сном. Також слід відмовитися від вживання алкоголю та куріння. У деяких випадках можуть бути призначені медикаменти для контролю кислотності шлунка. На етапі підготовки до маніпуляції пацієнту слід підвищити свою фізичну активність. Це можуть бути щоденні прогулянки, легкі вправи або плавання.
Що говорять пацієнти про лікування баріатрії
Переваги встановлення внутрішньошлункового балона в MaKi-med
Великий досвід
У медичному центрі MaKi-med працюють лікарі з понад 35-річним досвідом у галузі баріатричної хірургії, які проводять усі види операцій зі зменшення шлунка. Завдяки їхньому професіоналізму пацієнти можуть бути впевнені у високій якості медичних послуг.
Комплексний підхід
Клініка MaKi-med оснащена всім необхідним для надання повного комплексу послуг, починаючи від діагностики, закінчуючи лікуванням ожиріння. Команда лікарів враховує індивідуальні особливості кожного пацієнта. Виходячи з цього підбираються безпечні та ефективні рішення для боротьби з ожирінням.
Інформаційна підтримка
Кожному пацієнту в MaKi-med надається повна інформація про стан його здоров'я і майбутнє лікування. Також лікарі клініки супроводжують його протягом усього періоду реабілітації після балонування шлунка і допомагають ефективно позбутися проблеми зайвої ваги.
Світові стандарти
Ми суворо дотримуємося міжнародних стандартів під час проведення балонування шлунка, використовуючи тільки перевірені та безпечні методики. Усі хірургічні процедури виконуються відповідно до американських протоколів, які є еталоном у всьому світі.
Хірурги центру
Лисенко Віктор Миколайович
Хірург вищої категорії
34 роки
Виконаних операцій
5000
Досвід роботи з року
1992
Лисенко Віктор Миколайович
Хірург вищої категорії
34 роки
Виконаних операцій
5000
Досвід роботи з року
1992
Лисенко Віктор Миколайович
Хірург вищої категорії
34 роки
Виконаних операцій
3500
Досвід роботи з року
1984
Запис на безкоштовну консультацію
Наші дипломи та відзнаки
Поради та рекомендації як звикнути до внутрішньошлункового балона від Макі-Мед
Після балонування шлунка пацієнти можуть відчувати нудоту, блювоту, здуття і спазми в шлунку. Ці симптоми пов'язані з тим, що шлунок ще не адаптований до балона всередині нього. Такі побічні ефекти зазвичай зникають протягом 3-7 діб.
У перші дні після маніпуляції дуже важливо забезпечити достатній рівень гідратації, споживаючи від 1,5 до 2 літрів рідини на день. Перші ковтки води можна зробити через 4-6 годин після встановлення балона. Протягом трьох діб слід обмежитися виключно рідкою дієтою і не вживати тверду їжу.
Через 10-12 днів після встановлення внутрішньошлункового балона можна почати плавно вводити в раціон більш тверду їжу. Через два тижні починається адаптація організму до нового стану. У цей період рекомендується поступово збільшувати рівень фізичної активності.
Поки балон перебуває в шлунку, важливо вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієти й уникати переїдання. Внутрішньошлунковий балон слугує своєрідним тренажером, допомагаючи пацієнтам контролювати кількість їжі, що вживається, і навчаючи їх нових харчових звичок.
Відгуки наших пацієнтів
Часті питання
Які є плюси і мінуси балонування шлунка?
У процедури балонування шлунка є плюси і мінуси. Однією з ключових переваг є те, що під час встановлення балона не потрібен хірургічний розтин травного тракту. Завдяки цьому процедура менш ризикована і дає змогу пацієнту швидко відновитися. З недоліків слід зазначити, що балонування шлунку призводить до меншої втрати ваги порівняно з іншими баріатричними операціями. Крім того, після встановлення балона у деяких пацієнтів можуть виникати неприємні симптоми, пов'язані з травною системою.
Які можуть бути наслідки після встановлення балона в шлунок?
У перші дні після встановлення балона в шлунок можуть виникати наслідки, такі як спазми, нудота, блювота і здуття. Вони вважаються нормою, оскільки організм адаптується до присутності чужорідного об'єкта. Зазвичай перераховані вище симптоми зникають протягом 3-7 днів.
Чи бувають ускладнення після встановлення внутрішньошлункового балона?
У пізніший період після балонування шлунка може виникати печія та рефлюкс, особливо після вживання алкоголю, кави, гострої та жирної їжі. Також іноді виникає відрижка з неприємним запахом через частинки їжі, що скупчилися навколо балона. Щоб мінімізувати цю проблему, рекомендується активно рухатися після їжі та пити достатню кількість води.
Які бувають внутрішньошлункові балони для схуднення?
Внутрішньошлункові балони для схуднення класифікують за типом на кулі фіксованого об'єму (надуваються при першому введенні та зберігають об'єм упродовж усього часу використання) та регульовані (об'єм можна коригувати після встановлення). Що стосується методів застосування, то балони можуть бути ендоскопічними (вводять через ендоскоп) і такими, що ковтають (пацієнт ковтає балон у вигляді капсули).
Зробіть крок до здорового тіла разом з нами
Зв'язатися з нами
Будь ласка, залиште свої контактні дані та ми вам зателефонуємо протягом 15 хвилин.
Результати до/після
Історія успіху пана Валерія після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 03.10.2023
Вага до: 192 кг
Вага після: 132 кг
Історія успіху пані Тетяни після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 19.01.2021
Вага до: 138 кг
Вага після: 71 кг
Історія успіху пана Максима після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 14.12.2023
Вага до: 245 кг
Вага після: 167 кг
Євгенія
02.08.2023
02.08.2023
Мені зробили операцію 18 місяців тому. За ці місяці моє життя неймовірно змінилося. Я скинула 85 кілограмів ваги. Чесно кажучи спочатку я не дуже вірила в результат, хоч і порадили мені дану операцію не чужі мені люди. Це одна з причин чому у мене немає якісних фото "ДО". Я сама пов'язана з медициною і коли мені тільки запропонували дану операцію я мала дуже багато сумнівів щодо її ефективності. Якщо б зараз мені запропонували дану операцію, то я б ні хвилини не сумнівалася. Півтора роки тому піднятися по сходах для мене це було дуже тяжко, відразу з'являлася задишка, серцебиття, а зараз я стараюсь уникати ліфтів і ходити лише по сходах. Якщо раніше, щоб подолати якийсь стрес мені потрібна була їжа, то тепер це прогулянка на свіжому повітрі. Після операції у мене немає відчуття голоду, що дозволяє мені наїстися 100-200 грамами їжі і бути ситою не переїдаючи. За цей час у мене нормалізувався тиск, аналізи прийшли в норму. Моє життя стало більш яскравим та енергійним. Після операції мене підтримували та давали поради, що можна і чого не можна у майбутньому. Неймовірно вдячна Миколі Юхимовичу та Віктору Миколайовичу. Вони дійсно допомогають змінити життя. Але навіть через півтора роки не потрібно забувати про поради, потрібно займатися собою і своїм харчуванням, щоб мати успіхи і продовжувати змінюватися та досягати ще кращих результатів.