Гастрошунтування (шунтування) шлунка
Клініка MaKi-med є однією з провідних лікарень у Києві в галузі хірургічного лікування ожиріння. Завдяки сучасному обладнанню, висококваліфікованим лікарям і комплексному підходу до проблеми, ми щодня допомагаємо пацієнтам ефективно і безпечно знизити їхню вагу. Одним із методів боротьби з патологічним ожирінням, яке практикують наші хірурги, є шунтування шлунка. Ця баріатрична операція дає змогу скинути зайві кілограми і домогтися стійких результатів.
Провідні хірурги вищої категорії
Крестянов Микола та Лисенко Віктор
Що дає гастрошунтування (ушивання шлунка)?
Зниження ваги
Стійкість результату
Поліпшення стану здоров'я
Нормалізація харчових звичок
Поліпшення психоемоційного стану
Відновлення нормального ліпідного та глікемічного профілю
Як проходить операція з шунтування шлунка
Багатьох пацієнтів цікавить питання, навіщо проводиться шунтування шлунка? Ця малоінвазивна хірургічна операція з використанням ендоскопічного обладнання застосовується для зниження ваги в тих випадках, коли класичні методи схуднення не приносять результатів.
Для проведення шунтування шлунка пацієнту вводиться загальний наркоз, потім лікар робить невеликі проколи для введення ендоскопа з камерою в черевну порожнину. На першому етапі операції з шунтування шлунок ділиться на дві ізольовані частини за допомогою хірургічного степлера. Обсяг верхньої частини нового малого шлунка становить лише 30-50 мл, і саме цей відділ братиме участь у травному процесі. Друга частина органу не видаляється.
На другому етапі операції хірург перетинає тонку кишку. Потім він з'єднує відрізану дистальну частину тонкої кишки з новим маленьким шлунком, який був сформований на першому етапі хірургічного втручання.
Під час операції з вшивання шлунка ШКТ піддається реконструкції: їжа з нового малого шлунка потрапляє прямо в тонку кишку, при цьому решта органу і дванадцятипала кишка не беруть участі в основному процесі травлення. Однак, шлунковий сік, ферменти і жовч продовжують змішуватися з їжею в Y-подібній ділянці, що знаходиться в тонкому кишечнику. Це призводить до зменшення кількості засвоюваних калорій і поживних речовин, що сприяє втраті ваги.
Показання та протипоказання до проведення шунтування шлунка
- Індекс маси тіла вище 35 кг/м2
- Вікові обмеження (вік нижче 18 або вище 65 років)
- ІМТ від 27 кг/м2 до 35 кг/м2 і наявність супутніх захворювань
- Серйозні захворювання серцево-судинної системи
- Діабет 2 типу та інсулінорезистентність
- Інфекційні захворювання
- Неефективність інших методів зниження ваги
- Залежності та психічні розлади
- Індекс маси тіла вище 35 кг/м2
- ІМТ від 27 кг/м2 до 35 кг/м2 і наявність супутніх захворювань
- Діабет 2 типу та інсулінорезистентність
- Неефективність інших методів зниження ваги
- Вікові обмеження (вік нижче 18 або вище 65 років)
- Серйозні захворювання серцево-судинної системи
- Інфекційні захворювання
- Залежності та психічні розлади
Дізнайтеся ціну на шунтування шлунка в Києві
Ціна шунтування шлунка в Києві розраховується індивідуально і залежить від індекс маси тіла.
вага (кг) / зріст (м)² (*зріст потрібно перевести в метри)
Результати до/після
Історія успіху пана Валерія після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 03.10.2023
Вага до: 192 кг
Вага після: 132 кг
Історія успіху пана Максима після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 14.12.2023
Вага до: 245 кг
Вага після: 167 кг
Історія успіху пані Тетяни після рукавної резекції шлунка
Дата операції: 19.01.2021
Вага до: 138 кг
Вага після: 71 кг
Як підготуватися до операції з ушивання шлунка?
Перед операцією з гастрошунтування шлунка пацієнту потрібно пройти комплексне обстеження, яке включає:
- клінічний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- аналіз крові на згортання (коагулограма);
- аналіз на визначення групи крові та резус фактора;
- загальний аналіз сечі;
- фіброгастродуоденоскопію (ФГДС);
- УЗД органів черевної порожнини;
- електрокардіограму (ЕКГ).
Крім того, перед шлунковим шунтуванням потрібно перейти на спеціальну дієту для зниження жирових відкладень навколо печінки та шлунка. Пацієнту варто відмовитися від жирної та смаженої їжі, продуктів з високим вмістом цукру, обмежити вживання складних вуглеводів, виключити газовані напої та алкоголь. Скласти оптимальне меню для підготовки до шунтування шлунка допоможе лікар-дієтолог.
Що говорять пацієнти про лікування баріатрії
Чому варто проводити лапароскопічне гастрошунтування у нас?
Великий досвід
Лікарі клініки MaKi-med володіють більш ніж 35-річним досвідом у галузі хірургії. Регулярна участь у міжнародних медичних конференціях і постійне професійне зростання дають їм змогу використовувати для лікування пацієнтів передові практики й останні досягнення баріатричної хірургії.
Комплексний підхід
У клініці MaKi-med шунтування шлунка - це комплекс заходів, спрямованих на ефективний результат і безпеку пацієнта. Перед початком лікування ми проводимо консультацію, вивчаємо історію хвороби і призначаємо обстеження. Після цього пацієнт здає необхідні аналізи, і якщо всі показники в нормі, хірурги приступають до операції.
Інформаційна підтримка
Після ушивання шлунка для схуднення пацієнти MaKi-med отримують всебічну інформаційну підтримку, спрямовану на ефективне зниження ваги. Наші лікарі детально консультують щодо кожного етапу відновлення після шунтування шлунка і дають чіткі рекомендації щодо дієти та зміни способу життя.
Світові стандарти
У MaKi-med суворо дотримуються світових стандартів у проведенні шунтування шлунка та інших хірургічних операцій. Використання визнаних у всьому світі американських протоколів забезпечує високий рівень безпеки та ефективності лапароскопічного шунтування шлунка.
Лікарі хірургічної клініки MaKi-med
Тромса Олександр Васильович
Хірург вищої категорії
20 років
Виконаних операцій
342
Досвід роботи з року
1984
Тромса Олександр Васильович
Хірург вищої категорії
20 років
Виконаних операцій
342
Досвід роботи з року
1984
Тромса Олександр Васильович
Хірург вищої категорії
20 років
Виконаних операцій
143
Досвід роботи з року
1992
Запис на безкоштовну консультацію
Наші дипломи та відзнаки
Як проходить післяопераційна реабілітація
Лапароскопічне шлункове шунтування супроводжується швидким і відносно легким реабілітаційним періодом з мінімальним дискомфортом для пацієнта.
У період відновлення після такої операції вкрай важливо дотримуватися спеціальної дієти. На першому етапі рекомендується вживати тільки рідку їжу, поступово переходячи до більш твердих продуктів. При цьому після шунтування шлунка слід уникати вживання алкоголю, випічки та солодощів. Важливо щодня пити достатню кількість води, орієнтуючись на рекомендації лікаря, а не лише на власне відчуття спраги, щоб запобігти зневодненню. Харчування має бути розділене на маленькі порції на 5-6 прийомів.
Через зменшення об'єму шлунка скорочується кількість засвоюваних вітамінів, що може призвести до гіповітамінозу. Тому необхідно регулярно здавати медичні аналізи та за призначенням лікаря приймати вітамінні комплекси.
Відгуки наших пацієнтів
Зробіть крок до здорового тіла разом з нами
Зв'язатися з нами
Будь ласка, залиште свої контактні дані та ми вам зателефонуємо протягом 15 хвилин.
Часті питання
Що таке шунтування шлунка?
Шунтування шлунка — це хірургічна процедура для лікування ожиріння. Під час операції створюється маленький шлунковий мішок, який безпосередньо з'єднується з серединою тонкого кишечника. Така зміна в анатомії органу дає змогу продуктам харчування оминати більшу частину органу і початкову частину тонкого кишківника. Це значно скорочує об'єм їжі, яку може вмістити шлунок, і кількість калорій, засвоюваних організмом.
Які плюси і мінуси у міні-гастрошунтування?
Міні-гастрошунтування має безліч переваг. Операція дає змогу ефективно позбутися зайвої ваги та допомагає в лікуванні цукрового діабету. Цей метод менш інвазивний і характеризується відносно легким періодом реабілітації без значних побічних ефектів. До мінусів гастрошунтування належить те, що пацієнту необхідно постійно приймати вітамінні та мінеральні добавки й регулярно моніторити їхні рівні в організмі.
Які наслідки після шунтування шлунка?
Після шунтування шлунка пацієнти можуть зіткнутися з низкою побічних ефектів. Найпоширенішими наслідками є порушення травлення через малабсорбцію, що може призвести до дефіцитів важливих вітамінів і мінералів, таких як залізо, вітамін В12 і вітамін D. Ці дефіцити можуть спричинити анемію та інші пов'язані з ними захворювання. Також після шунтування шлунка пацієнти можуть зіткнутися з демпінг-синдромом і формуванням виразок у новоствореній шлунковій «кишені».
Шунтування і резекція шлунка — це різні речі?
Шунтування і резекція - це дві різні баріатричні операції. У процесі шунтування шлунок ділиться на дві частини. У результаті цього створюється новий малий шлунок об'ємом 30-50 мл, який безпосередньо з'єднується з тонкою кишкою. Таким чином, під час процедури скорочується травний тракт, що дає змогу зменшити кількість засвоюваних калорій і поживних речовин. Під час резекції шлунка видаляється 3/4 органу, зокрема й та частина, яка продукує грелін — гормон голоду. З решти частини невеликого об'єму формується новий шлунок у вигляді вузького «рукава». Після резекції пацієнт фізично не може з'їсти більше, ніж вміщує новий шлунок. Під час цієї операції не порушується безперервність травної трубки, тому їжа, як і раніше, проходить усіма відділами кишківника.
Євгенія
02.08.2023
02.08.2023
Мені зробили операцію 18 місяців тому. За ці місяці моє життя неймовірно змінилося. Я скинула 85 кілограмів ваги. Чесно кажучи спочатку я не дуже вірила в результат, хоч і порадили мені дану операцію не чужі мені люди. Це одна з причин чому у мене немає якісних фото "ДО". Я сама пов'язана з медициною і коли мені тільки запропонували дану операцію я мала дуже багато сумнівів щодо її ефективності. Якщо б зараз мені запропонували дану операцію, то я б ні хвилини не сумнівалася. Півтора роки тому піднятися по сходах для мене це було дуже тяжко, відразу з'являлася задишка, серцебиття, а зараз я стараюсь уникати ліфтів і ходити лише по сходах. Якщо раніше, щоб подолати якийсь стрес мені потрібна була їжа, то тепер це прогулянка на свіжому повітрі. Після операції у мене немає відчуття голоду, що дозволяє мені наїстися 100-200 грамами їжі і бути ситою не переїдаючи. За цей час у мене нормалізувався тиск, аналізи прийшли в норму. Моє життя стало більш яскравим та енергійним. Після операції мене підтримували та давали поради, що можна і чого не можна у майбутньому. Неймовірно вдячна Миколі Юхимовичу та Віктору Миколайовичу. Вони дійсно допомогають змінити життя. Але навіть через півтора роки не потрібно забувати про поради, потрібно займатися собою і своїм харчуванням, щоб мати успіхи і продовжувати змінюватися та досягати ще кращих результатів.